Betül Ünsal

Betül Ünsal hakkında...

Yol... Yolcu... Yol Arkadaşlığı...

Hepimiz birer yolcu olarak gönderilmişiz dünyaya. Sırat köprüsü dünyanın kendisiymiş. Köprüyü geçebilenler ulaşacaklarmış cennete. Kıldan ince kılıçtan keskin bu köprüden geçerken ayağımız kayarsa cehenneme düşmemek elde değilmiş.

Şiirler Seni Söyler

Mesafeler gül alırken gönülden / Neden böyle uzaksın ki sen gülden / Boşalt sadağından dikenlerini / Düşün binlerce yıl dağarcığında

Seni Sevmek

“Beni ananızdan, babanızdan, çoluk çocuğunuzdan ve herkesten çok sev­medikçe gerçek manasıyla iman etmiş olmazsınız.” hadisini her duyduğumda sorgulardım kalbimi, hakkıyla sevebiliyor muydum seni? Seni sevmek ne demekti?

Kâbe'yi Görünce...

Her Müslüman’ın hayalidir dünya gözüyle Kâbe’yi görmek, Haceru’l-Esved’e dokunmak, dua etmek… Neyi özlediğimizi, niye özlediğimizi bilmeden, kalbimizde sızıyla yıllar geçiririz. Kâbe’yi görünce anlarız ki ruhumuz buraya aittir ve asıl özlem şimdi başlamaktadır.

Fe Eyne Tezhebûn!

Şimdi kime acımalıyız? İftar sofrası kanla, toprakla dolan, cennete oruçlu giden, orada ebedi ikramlara mazhar olacak olana mı? Yoksa sayıca üstün olan ama dünyanın esiri, kölesi haline getirilen Müslümanlara mı?..
Subscribe to RSS - Betül Ünsal