Add new comment

Uhud’un Ardında Cennet Var


mutlu binici uhudun ardında cennet var

Mutlu BİNİCİ’nin “Uhud’un Ardında Cennet Var” adlı kitabının ikinci baskısı Kayıhan Yayınları'ndan çıktı.  

İlk olarak Siyer-i Nebi Yayınları tarafından  basılan kitapta, Allah Rasûlü’nün mübarek dostları anlatılıyor. On iki sahabinin anlatıldığı kitap, ismini Enes b. Nadr’ınUhud gazvesinde şehit olmadan hemen önce  söylediği “Uhud’un Ardında Cennet Var” sözünden alıyor.

Onlar bizim önderimiz. Onlar, Allah ve Rasûlünün razı olduğu, imanlarını amelleriyle ispatlamış, imanın hakikatine ermiş güzel insanlar… Bize İslam’ı ulaştıran, imanımıza vesile olan, bizi cennete taşımak için dünyalarından vazgeçmiş fedakârlık tabloları. Onlar bizim kahramanlarımız, hatırladıkça gururlandığımız, örnek almaya çalıştığımız şerefli geçmişimiz. Rasûl’ün yüzünü güldüren yüce erler…“ 

Ashâb-ı Kirâm’ın fazileti ve İslam yolundaki kutsal mücadelelerini anlatarak kitaba giriş yapan yazar, önsözün ardından sahabe hayatlarını on iki ana başlık altında ele alıyor. Eşsiz yorumu ile okuyucuyu günlük hayatın keşmekeşinden alıp Asr-ı Saadet ikliminde küçük bir gezintiye çıkartıyor. Bahsi geçen Sahabe hayatlarından her birini, okuyucuyu sıkmadan ve ilmî kimliğini kaybetmeden yoğun rivayetleri süzüp damıttıktan sonra sohbet tadında sunuyor.

“Katiline Can Veren Şehid Âmir b. Füheyre (ra)” yazısıyla İslam’ın insanlığı kölelikten kurtarıp Cennet yollarına ulaştırdığı vurgusuyla başlayan kitap, Enes b. Nadr (ra)’ın hayatının anlatıldığı  “Uhud’un Ardında Cennet Var “ başlığı ile son buluyor.

Ebû Ubeyde b. Cerrâh, Mus’ab b.Umeyr, Abdullah b. Cahşgibi sahabilerin yanı sıra Osman b. Maz’ûn, Ebû Süfyan b. Hâris, Hebbâr b. Esved ve Abdullah b. Amr b. Haram (r.anhüm) gibi sahabilerin hayatlarından izler bulacağınız bu kitapta Ashab-ı Kiram’ınüstün vasıflarına şahitlik edecek, adeta Asr-ı Saadet’e konuk olacaksınız.

“Nasıl her peygamberin ayrı bir özelliği, güzelliği ve üstünlüğü var da bütün bu güzellikler bir araya gelmiş ve Muhammed aleyhisselam’da toplanmışsa, ümmetlerin de bütün üstün vasıfları Ashab-ı Kiram’da vücut bulmuştur. Sözler, onların hakkını verip de layıkıyla övemez, ancak onları anlatmakla sözlerin bir kıymeti olur.”

Siyer-i Nebi Dergisi’ndeki yazılarıyla tanınan  Mutlu BİNİCİ’ye bundan sonraki  çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

KİTABIN KÜNYESİ

 Kitabın Adı:Uhud’un Ardında Cennet Var

Kitabın Yazarı: Mutlu BİNİCİ

Yayınevi: Kayıhan

Basım Yeri ve Yılı:  İstanbul 2014

Sayfa Sayısı: 192 

Aşağıdaki linki tıklayarak kitaba ulaşabilirsiniz.

http://kayihanyayinlari.com/index.php?route=product/product&product_id=194

 

 

 

Yazar: 
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.