Haberler

Burak Derneği 2020 yılında da hak ihlallerinin yaşandığı Kudüs'e yardımlarını sürdürdü

Burak Derneği, İsrail'in işgali altındaki Kudüs'te geçen yıl yaşanan insan hakları ihlallerini ve bölgede yaptıkları yardım çalışmalarını rapor haline getirdi.

İşgalcilerin 'Mescid-i Aksa'yı mekansal olarak bölme' planları endişelendiriyor

Filistin, işgalcilerin "Mescid-i Aksa'yı mekansal olarak bölme" ve Aksa'nın yönetimini Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin elinden alma planları konusunda uyardı.

Türkiye uzaktan eğitimle Kur’an öğreniyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan, "Haydi Türkiye, Evden Kur'an Öğrenmeye" projesi kapsamında il ve ilçe müftülükleri koordinesinde vatandaşlar evlerinden Kur'an-ı Kerim derslerine katılıyor.

Cuma Hutbesi - 15 Ocak 2021

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 15 Ocak 2021 tarihli ve "Miras: Her Hak Sahibine Hakkını Vermek" konulu cuma hutbesi.

Mekke'nin Fethi

Şehrin fethi gerçekleşmiş, sıra gönüllerdeydi. Ve gönülleri de şu sözlerle fethediyordu: “Ben de Hz. Yusuf’un kardeşlerine dediği gibi, ‘Size bugün hiçbir başa kakma ve ayıplama yok! Allah sizi affetsin! Şüphesiz O, merhametlilerin en merhametlisidir.’ diyorum. Haydi, gidiniz! Artık serbestsiniz.”

Avrupa’daki İslam düşmanlığı endişe verici boyutlara ulaştı

Avrupalı Türkler, Batıda yükselen Türk ve İslam düşmanlığından endişeli. Sadece Almanya’da 2014-2020 yıllarında 700’den fazla camiye saldırı düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy ve ailesinin fotoğrafları

Mehmet Akif Ersoy, milli duygular denilince aklımıza gelen ilk şair ve yazarlarımızdan.

Üç aylar ne zaman başlıyor? İşte 2021 3 ayların başlangıcı

Halk arasında üç aylar olarak bilinen, içinde Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bulunduğu mübarek zaman dilimi, 2021 yılında ne zaman başlayacak?

1 Ocak'ta cuma namazı kılınacak mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, cuma namazının kılınıp kılınmayacağı, en çok sorulan sorulardan biri oldu.

Artık inanmadığımız için terk ettiğimiz bir sünnet: Yağmur duası

Namazdan önce yağmur duasının yapılacağı köyün camisinde toplanılır, çevre köylerden gelen güzel sesli hoca efendiler tarafından köylüye ve misafirlere aşr-ı şerifler, yâsîn-i şerifler, kasideler, ilahiler okunurdu. O meclislerde okunan kasideleri ve ilahileri hiç unutamıyorum. Celalettin Alkan yazdı.

Meksika'da bir Müslüman köyü

Türkiye'den yaklaşık 12 bin km uzaklıkta, Meksika'da bir Müslüman köyü.

Prof. Dr. Erbaş: Gençlerimizin karşısında yapacağımız en önemli şey, iyi bir örnek, iyi bir rol model olmaktır

Video konferans sistemi ile gerçekleştirilen programda ülke genelindeki Gençlik Koordinatörleri’ne seslenen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Gençlik bir milletin geleceğidir. Bizim ülke olarak en büyük zenginliğimiz ve imkanımız da gençlerimizdir” dedi.

Sayfalar