Haberler

En Güzel Salavatlar

Diyanet 'Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksa Sempozyumu' düzenleyecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksa Sempozyumu" düzenleyecek.

Cuma Hutbesi - 20 Mayıs 2022

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 20 Mayıs 2022 tarihli ve "Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak" konulu cuma hutbesi.

Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

Bayram namazı yılda iki defa kılındığı için kılınışı unutulabilen bir namazdır. Bu nedenle camilerde din görevlileri namaz öncesi bayram namazının nasıl kılınacağını hatırlatır. Bayram namazı bayramın birinci günü sabah namazının ardından güneş doğduktan sonra kılınır.

Arefe Günü Yapılan Dua

“Duâların en hayırlısı, Arefe günü yapılan duâdır. Benim ve benden önceki tüm peygamberlerin söyledikleri sözlerin en hayırlısı şudur: Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur. O, birdir ve O’nun hiçbir ortağı yoktur. Mülk O’nundur, hamd da O’nadır. O, her şeye gücü yetendir.”

Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı bekleyen tehlike

İsrail'in yıllardır uyguladığı iki ileri bir geri politikası Filistin'i adım adım yok ediyor. İleri adımlar atan İsrail, denemeler yaparak tepkileri ölçüyor ve yeterli tepki gelmediğinde daha ileri adımlar atıyor. Şimdi de Mescid-i Aksa üzerinde denemelerde bulunuyor.

Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi ve ikincisi Türkiye'den çıktı

Suudi Arabistan'da düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi Muhsin Kara dünya birincisi, Emirgan Hamid-i Evvel Camii İmam Hatibi Alpcan Çelik ise dünya ikincisi oldu.

Resulullah (sav)'ın hadis hadis oruç günlüğü

Yıllar önce neşredilen bir kitap 'Peygamberimiz'in Ramazan Günlüğü'... Mustafa Nezihi, Ali Çelik'in bu kitabında yer verilen hadislerden kısa bir derleme yaparak Resulullah'ın Ramazan'daki sünnetlerine dikkat çekmek istedi.

Ayasofya'da 88 yıl sonra ilk teravih

2020'de ibadete yeniden açılan Ayasofya Camii'nde ilk teravih namazı kılındı. Vatandaşlar, 88 yıl sonra kılınan ilk teravih namazı için camiye akın etti.

Mescid-i Aksa ramazanda binlerce Müslümanı ağırlamaya hazır

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkanı Şeyh Azzam el-Hatib, mübarek ramazan ayı boyunca Mescid-i Aksa'da ibadet etmek isteyen binlerce Müslümanı ağırlamaya hazır olduklarını söyledi.

'Çağrı' 45 yıl aradan sonra yeniden 4K olarak geliyor

Hz. Muhammed'in hayatını ve İslamiyet'in doğuşunu konu alan 1977 yapımı 'Çağrı' filminin 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesiyle yenilenen kopyası, Türkçe dublaj ve alt yazılı versiyonlarıyla vizyona girecek.

İnsicam 12. Sayı Çıktı!

Sayfalar