Haberler

İslam dünyası ayağa kalktı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Hz. Peygamber'e ve İslamiyet'e yönelik hakaret dolu açıklamalarına karşı tepkiler İslam dünyasında geniş kitleler tarafından düzenlenen protesto eylemleriyle devam ediyor

Erbaş’tan Peygamber Efendimiz'e karşı yapılan hakaretlerle mücadele çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, son zamanlarda Fransa'da Peygamber Efendimize yönelik yapılan hakaretlere karşı uluslararası toplumu mücadeleye çağırdı.

Cuma Hutbesi - 23 Ekim 2020

Cuma Hutbesi - 23 Ekim 2020 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 23 Ekim 2020 tarihli "Mevlid-i Nebi" konulu cuma hutbesi.

Hadis ve Siyer Araştırmaları Ödülleri Makale ve Tez Dalı

Meridyen Hadis ve Siyer Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen ve 2020-2021 döneminde dokuzuncu defa takdim edilecek olan Hadis ve Siyer Araştırmaları Ödülleri için başvurular alınmaya başlandı.

Kudüslü kadınların hayatı tamamen sabır ve cihattan ibaret

Kudüslü kadının acıları, sıkıntıları, üzüntüleri kadar sevinçleri, umutları, beklentileri de güçlüdür. Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa gibi bir mukaddesatın varlığı onu metanet ve dirayet sahibi kılmıştır. Düşman karşısında Allah’u ekber derken bunu gören, duyan herkesi cesaretine şahit kılar. Emine Çınar yazdı.

Küçük cihattan büyük cihada; Katip Çelebi

Katip Çelebi, 1635'te Sultan 4. Murad'ın Revan seferine katıldı. Bu sefere ait gözlemlerini oldukça geniş biçimde anlatan Katip Çelebi, daha sonraki hayatını tamamen ilmi çalışmalara adadı. Kendi ifadesiyle 'küçük cihattan büyük cihada' döndü.

İşgal altındaki Filistin topraklarında yeni 'yerleşim' kararı!

İsrail, bölgedeki ilhak planlarını askıya aldığından bu yana ilk kez bugün işgal altındaki Batı Şeria'da 1.300'den fazla yeni “yerleşimci” evini onayladı

Cuma Hutbesi - 9 Ekim 2020

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 9 Ekim 2020 tarihli "Müminin Yumuşak Huyluluğu" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

Pirinç tanelerine 'cihar yar-i güzin' olarak bilinen 4 halifenin isimlerini yazdı

Gubari hat sanatının Türkiye'de bilinen iki ustasından biri olan Ömer Faruk Tekin, 9 pirinç tanesine, ayrı ayrı Allah lafzı, Kelime-i Tevhid, Hazreti Muhammed ve torunları Hazreti Hasan, Hazreti Hüseyin ile 4 halifenin isimlerini yazdı.

Kutsal topraklarda umre ziyaretleri yeniden başladı

Suudi Arabistan yönetiminin koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 6 ay ara verdiği umre ziyaretleri yeniden başladı.

Mehmet Fırıncı ebediyete uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı ebedi istirahatgahına uğurlandı.

Cuma Hutbesi - 25 Eylül 2020

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 25 Eylül 2020 tarihli "Cami ve İlim" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

Sayfalar