Haberler

Sahîh-i Buhârî’nin Kadim Nüshasının Tıpkıbasımı Yapıldı

İmâm Buhârî’nin Sahîh-i Buhârî adıyla şöhret bulan el-Câmi‘u’s-Sahîh isimli hadis kitabının dünya kütüphanelerinde tespit edilebilen eksiksiz en eski tarihli yazma nüshasının tıpkı basımı yapıldı.

Fransa'nın Cezayir ve Ruanda'daki soykırım tarihçesi

1954’ten 1962 yılına kadarki Cezayir bağımsızlık mücadelesinde 1 milyon Cezayirli hayatını kaybetti. Ruanda'da ise Fransızların katliama göz yumması yüz binlerce kişinin hayatına mal oldu.

Avrupa'da 'Buyurun ben Müslümanım' etkinliği

Etkinlik çerçevesinde Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika, Fransa, Danimarka, İsveç, Norveç, İtalya, Avustralya ve Kanada'da stantlar açıldı.

'İslamofobi ardında ırkçılık barındıran ciddi bir insanlık suçudur'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Yeni Zelanda'da bugün cuma namazı vaktinde camileri hedef alan menfur ve meşum saldırıda onlarca Müslüman kardeşimiz maalesef katledilmiştir. İbadet eden insanlara yönelik vahşice saldırılar, faşizmin ve tahammülsüzlüğün nasıl bir sapkınlığa ve caniliğe dönüştüğünü çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır" açıklamasında bulundu.

Yeni Zelanda'da iki camiye terör saldırısı: 49 kişi yaşamını yitirdi

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı terör saldırısı düzenlendi. 49 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından 4 kişi yakalandı.

Basın Açıklaması

İşgal güçleri takındığı saldırgan ve hukuk tanımaz tavrıyla bölgedeki tansiyonu sürekli arttırmaktadır. Bu topraklarda barış ve huzurun olması için İsrail zulmünün engellenmesi ve işgalin bir an önce sonlandırılması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki İsrail, haksızlıklar karşısında üç maymunları oynayan dünya kamuoyunun konuya duyarsızlığından, İslam ümmetinin sessizliğinden cesaret almaktadır.

Muhammed Emin Yıldırım'ın acı günü

Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım'ın babası Hacı Hulusi Yıldırım Hakk'ın rahmetine kavuştu. Yıldırım'ın cenazesi dualarla toprağa verildi.

Mısır’da İhvan Üyesi 9 Genç İdam Edildi!

Darbeci general Sisi’nin Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yaptığı darbenin ardından başlayan zulüm dolu süreç devam ediyor.Darbe yönetiminin askeri yargısı tarafından İhvan-ı Müslimin üyesi olmakla suçlanan 9 genç geçtiğimiz Çarşamba günü askeri yönetimin zindanlarında infaz edildi.

Prof. Dr. Ahmet Önkal Vefat Etti

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) İlahiyat Fakültesi eski dekanlarından Prof.Dr.Ahmet Önkal, 67 yaşında hayatını kaybetti.

Şehadetinin 54'üncü Yılında MALCOLM X'i Rahmetle Yad Ediyoruz.

Şubat ayında pek çok öncü şahsiyet şehid edildi. Bu yüzden Şubat ayı literatürümüzde şehidler ayı olarak bilinir. 4 Şubat günü İskilipli Atıf Hoca, 12 Şubat günü Hasan El Benna, 23 Şubat günü Metin Yüksel şehid edildi. 21 Şubat 1965 tarihinde Amerikalı müslümanların efsane ismi Malik Eş-Şahbaz şehid edilerek rabbine yürüdü.

16 yıldan bu yana ilk defa Filistinliler Rahmet Kapısı’nda namaz kıldı

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisi tarafından 2003’te kapatılan Mescid-i Aksa’nın Rahmet Kapsı’nın açıldığı ve yüzlerce Filistinlinin Cuma namazını burada eda ettiği belirtildi.Açıklamada, İsrail'in onayı olmadan Rahmet Kapısı’nın Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb tarafından açıldığı kaydedildi.

İsrailli milletvekilinden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail’de Likud Partisi Milletvekili Yehuda Glick, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Sayfalar