Haberler

Ramazan'da camilerde yatsı namazı kılınacak mı?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın teravih namazlarının evde kılınacağını açıklamasının ardından yatsı namazının camilerde kılınıp kılınmayacağı merak konusu oldu.

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak? - 2021

İslam alemi ikinci kez Ramazan ayını tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde karşılamaya hazırlanıyor.

Cuma Hutbesi - 9 Nisan 2021

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 9 Nisan 2021 tarihli ve "Ramazan: Kutlu Misafir" konulu cuma hutbesi.

Cuma Hutbesi - 2 Nisan 2021

Her birimiz bir imtihandayız. Dünya ve ahiret mutluluğunun peşinde, zorlukları aşabilmenin gayretindeyiz. Yaratılışımız gereği sevinci ve hüznü, neşeyi ve kederi birlikte yaşamaktayız. Çeşitli hastalıklar, sıkıntılar ve engellerle sınanmanın yanında down sendromu ve otizm gibi gelişim farklılıklarıyla da karşılaşmaktayız.

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan teravih namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, yaklaşan Ramazan ayı ve teravih namazına dair açıklamalarda bulundu.

Kur'an-ı Kerim’de ismi geçen peygamberlerin kabirleri nerededir?

Galile ve Perea bölgesinin yöneticisi Herod Antipas’ın, Hz. Yahyâ’nın (a.s.) bu tebliğinden rahatsızlık duyması yanında Nabat Kralı IV. Aretas’ın kızı olan hanımını boşayarak Yahudi hukukuna göre meşrû sayılmayan, kardeşinin hanımı Herodias ile evlenmesinin Hz. Yahyâ (a.s.) tarafından eleştirilmesi onun öfkesini iyice arttırmış, Hz. Yahyâ’yı (a.s.) tutuklatıp hapse attırmış, daha sonra da başını kestirmek suretiyle idam ettirmiştir.

İnsicam Dergisi yayın hayatına başladı

İnsan ve Medeniyet Hareketi içinde olaylara Müslümanca bir duruş, bakış, anlayış ve yorumlayışın ilke edinildiği İnsicam Dergisi yayın hayatına başladı. İlk sayısında dergi İslam düşünce ve kültür tarihinin en önemli birkaç isminden biri olan Gazzâlî'yi gündeme taşıdı.

2021 yılı fitre miktarı belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2021 yılı fitre miktarını açıkladı.

Cuma Hutbesi - 12 Mart 2021

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 12 Mart 2021 tarihli ve "İstiklal Marşı: Hakkıdır Hakk'a Tapan Milletimin İstiklal" konulu cuma hutbesi.

Cuma Hutbesi - 26 Şubat 2021

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 26 Şubat 2021 tarihli ve "Zor Zamanlarımızda Maneviyatımızdan Destek Almak" konulu cuma hutbesi.

M. Emin Saraç Hocaefendi rahmet-i Rahman'a kavuştu

Ülkemizin önde gelen alimlerinden M. Emin Saraç Hocaefendi akşam saatlerinde rahmet-i Rahman'a kavuştu.

Cuma Hutbesi - 19 Şubat 2021

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 19 Şubat 2021 tarihli ve "İmanın Tadına Ermek Allah ve Resulünü Sevmek" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

Sayfalar