Haberler

5 Mayıs 2023 - Cuma Hutbesi

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 5 Mayıs 2023 tarihli ve "İsraf, Tüketirken Tükenmek" konulu cuma hutbesi.

Peygamber Efendimiz'in bayramı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in Allah'ın ihsan ettiği Ramazan Bayramı'nda musallaya çıkmadan önce hurma yeme adeti bir sünnet telakki edilmiş ve bu telakki bayramda tatlı ikramı geleneğini doğurmuştur.

Tekirdağ'da 101 hafız icazet aldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tekirdağ İl Müftülüğünce hafızlığını tamamlamış 101 öğrenciye belgelerini takdim etti.

Teravih Namazı Nasıl Kılınır?

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekattır? Teravih ne demektir? Teravihin anlamı… Teravih namazı ne zaman kılınır? Yatsı namazından önce teravih kılınabilir mi?

Deprem bölgesinde ramazan ayı için çadır mescitler kuruluyor

Asrın felaketi olarak nitelenen 6 Şubat’taki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta ramazan ayı için hazırlıklar sürüyor.

Ramazan hilali ilk nerede görülecek

Hz. Peygamber (sas), “Hilali (Ramazan hilalini) görünce oruca başlayınız ve hilali (Şevval hilalini) görünce bayram ediniz. Hava bulutlu olursa içinde bulunduğunuz ayı otuza tamamlayınız.” (Buhârî) Ramazan hilali ilk nerede görülecek?

17.02.2023 Cuma Hutbesi

Muhterem Müslümanlar! Geçen hafta milletçe büyük bir felaket yaşadık. Yitirdiğimiz her bir canın acısıyla yüreklerimiz yangın yerine döndü. Acımızı tarif etmeye kelimeler kifayetsiz. Allah’a hamdolsun ki dün olduğu gibi bugün de zor zamanımızda kenetlendik. Âlicenap milletimiz başta olmak üzere duyarlılık gösteren ülkelerin, depremin ilk anından itibaren maddi manevi imkânlarını seferber etmesi her türlü takdire şayandır.

Prof. Dr. Mustafa Fayda ile İsra ve Miraç Hadiseleri Üzerine

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Fayda ile İsrâ ve Miraç hadiseleri hakkında kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik. Fayda, şimdiye dek bu konular etrafında yapılan tartışmalara dair önemli açıklamalarda bulundu.

Üç Aylar Takvimi 2023

Üç Aylar Takvimi 2023

90 bin camide sabah namazı vaktinde Kur'an-ı Kerim okundu

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, sosyal medya hesabından "Yarın sabah namazımızı kılmak ve Kur'an-ı Kerim okuyup dua etmek için camilerdeyiz." çağrısı üzerine, ülke genelindeki tüm camilerde Kur'an-ı Kerim okuma programı düzenlendi...

20.01.2023 Hutbesi

Üç aylar, Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve mağfiretinin üzerimize bol bol indiği vakitlerdir. Huzur ve sükûnun kalpleri daha fazla kuşattığı zamanlardır...

Çağrıya Kulak Ver

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" temasıyla gerçekleştiriliyor.

Sayfalar