Haberler

İl il bayram namazı saatleri

Ramazan Bayramı namazı Ankara'da 06.06, İstanbul'da 06.19, İzmir'de 06.33, Çanakkale'de 06.31, Iğdır'da ise 05.33'te kılınacak

Peygamber Efendimiz'in bayramı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in Allah'ın ihsan ettiği Ramazan Bayramı'nda musallaya çıkmadan önce hurma yeme adeti bir sünnet telakki edilmiş ve bu telakki bayramda tatlı ikramı geleneğini doğurmuştur.

İnsan Vakfı, Suriye İdlib'de kumanya dağıttı

İslam Coğrafyasında yaptığı yardımlar ile öne çıkan İnsan Vakfı, Ramazan'da da mazlum Müslümanlara desteğini devam ettiriyor.

Alimlerden Katar ve Karadavi'ye destek

Bir grup akademisyen, yazar ve kanaat önderi, Katar ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'ye destek açıklaması yayınladı

İşgal güçleri Kudüs'te 3 Filistinli genci öldürdü

Kudüs'te Bera İbrahim Salih, Adil Hasan Ahmed Ankuş ve Amir Muhammed Abdulkadir Bedevi isimli 3 Filistinli genç, işgal güçleri tarafından vurularak öldürüldü.

Bir Bahattin Yıldız Hatırası

Mehmet Güney: “İçimizdeki Bahattin Yıldız gibi kahramanları, sözün ötesinde fiiliyatta bedel ödemiş bu kahramanları yeni nesil bilmezse, bu sefer kökünü dışarıda aramaya çalışır...” diyor. İşte Bahattin Yıldız'dan, Mehmet Güney'in gönlüne yansıyanlar...

Sultanahmet Camisi 400 yaşında

Sultanahmet Camii dayanıklığı ve ihtişamıyla yıllara meydan okuyor..

Yabancı öğrencilerin gözünden Türkiye'de ramazan

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının bursuyla yükseköğrenim gören yabancı öğrenciler, farklı kültür ve inançlardan olmalarına rağmen ramazanda Türkiye'de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

Başkentte 'Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı' açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Altınpark'ta "Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı" açıldı.

'Kutsal Emanetler'in 500 yıllık sergisi

Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferinin ardından İstanbul'a getirilen, sonraki dönemlerde sayısı sürekli artarak paha biçilmez bir hazine haline gelen Kutsal Emanetler, Topkapı Sarayı'ndaki Has Oda'da 500 yıldır korunuyor ve sergileniyor.

Bahariye'de Hatimli Teravih Namazı Kılınacak.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesi'nde bulunan mescitte Ramazan ayı boyunca hatimli teravih namazı kılınacak.

Mozambik'te 2 milyondan fazla yetim yardım bekliyor

Mozambik'te 15 yıl süren iç savaş, doğal felaketler ve AIDS gibi salgın hastalıklar nedeniyle 2 milyondan fazla yetim bulunuyor

Sayfalar