Haberler

Malcolm X New York'ta anıldı

Malcolm X, şehadetinin 52. yıldönümünde ailesinin New York'ta kurduğu kültür merkezinde anıldı.

Diyanet İşleri fetva rehberi hazırlayacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanlarına ve ilgili personele yönelik eğitimlerin yanı sıra fetva dil ve üslubuna yönelik kriterler belirleyecek bir rehber hazırlamayı planlıyor.

Gine'de Sultan II. Abdülhamid Han Camii açıldı

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu Gine'nin başkenti Konakri'de, II. Abdülhamid Han Camiini törenle ibadete açtı

İsrail şimdi de sabah ezanını yasaklıyor

İsrail'de sabah ezanının hoparlörden okunmasını yasaklayan yasa tasarısının, 15 Şubat Çarşamba günü mecliste oylanması bekleniyor

Avusturya'da Müslüman mahkumlara din hizmeti mücadelesi

Ülkede yerleşik Müslümanların sorunlarına çözümler bulmaya çalışan Avusturya İslam Topluluğu (İGGÖ), 1996 yılından itibaren Avusturya cezaevlerindeki Müslüman mahkumlara da dini hizmet sağlıyor.

Almanya'da Müslüman çocuklara din dersi yaygınlaştırılacak

Almanya'da 360 bin Müslüman öğrencinin eğitim gördüğü KRV Eyaleti Eğitim Bakanlığı, okullarda din derslerinin daha yaygın verilmesi için harekete geçti

Suriye'de bir haftada 20 çocuk öldü

Suriye'de ateşkese rağmen son bir haftada şiddet olayları nedeniyle 20 çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi

ABD'deki Müslümanlardan cuma namazı dayanışması

ABD Başkanı Donald Trump'ın göçmen karşıtı kararlarına karşı dayanışma gösterisinde bulunmak için JFK Uluslararası Havalimanı'nda topluca cuma namazı kılındı.

Kanada’daki cami saldırısında hayatını kaybedenler için tören

Kanada’nın Quebec City kentinde geçen pazar günü yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 3'ü için önceki gün yapılan cenaze töreninin ardından, diğer 3 kişi de Quebec City kentindeki törenle son yolculuklarına uğurlandı

Kanada'da camiye silahlı saldırı: 6 ölü

Kanada'nın Quebec eyaletinin başkenti Quebec'te dün bir camiye yapılan saldırıda 6 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

'Konuşan eller' Hazreti Muhammed'i Anlatacak

Erzincan'da düzenlenen kursa katılan bir grup genç, işitme engellilere işaret diliyle Hazreti Muhammed'in hayatını öğretecek.

'İslamofobi, Müslümanların rahmet ufkunu daraltmamalı'

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'İslamofobinin en büyük tehlikesi, İslam'ın rahmet ufkunu daraltması, daraltmaya sebep olmasıdır' dedi.

Sayfalar